Keep America Beautiful

Cover Image for Keep America Beautiful

Keep America Beautiful ir informēšanas kampaņa, lai mudinātu smēķētājus apzinīgi izmest cigarešu izsmēķus. Tika izmantoti trīs attēli, kas parādīja negatīvās sekas, bīstamību dzīvniekiem un sakopšanas izmaksas. Darba autore - Margarete Šīfere.

2009. gadā Keep America Beautiful ieguldīja ievērojamā pētījumā ar nosaukumu “Izsmēķi Amerikā”.

Starp svarīgākajiem atklājumiem pētījumā būtu pieminami:

- Izsmēķu savākšana katru gadu izmaksā vairāk nekā 11,5 miljardus ASV dolāru;

- Ievērojamas ir arī netiešās izsmēķu radītās atkritumu izmaksas. Piemēram, cigarešu izsmēķu atkritumu izplatība apkaimē īpašuma vērtību samazina par 7 procentiem.

Mūsdienās uz mūsu valsts ceļiem ir vairāk nekā 50 miljardi atkritumu, un 4,6 miljardi atkritumu, kuru izmērs ir lielāks par četrām collām (10,16 cm). Tabakas izstrādājumi joprojām ir visizplatītākais atkritumu kopums, kas veido vairāk nekā 35 procentus no visiem atkritumiem. Kalpo kā informēšanas kampaņa, lai mudinātu smēķētājus apzinīgi izmētāt cigarešu mucas. Tika izmantoti trīs attēli, kas parādīja negatīvās sekas, bīstamību dzīvniekiem, tīrīšanas izmaksas un to pastāvīgumu. Akcijas ietvaros tika veidoti attēli no izsmēķiem, piešķirot reklāmai smalkas un nejaukas sajūtas. Reklāmas tiek veidotas žurnālu reklāmām, kā arī apgabaliem ar lielu satiksmi, kur visbiežāk tiek izmesti atkritumi.