Kraistčērčas izsmēķu piesārņotājiem piemēro naudas sodus

Cover Image for Kraistčērčas izsmēķu piesārņotājiem piemēro  naudas sodus

Atkritumu nomešanai Kraistčērčā piemēro naudas sodu līdz pat 400 ASV dolāriem.

Kraistčērčas pilsētas dome 2016.gadā nolēma ieviest jaunu sodu pakāpenisku skalu atkarībā no izmestā atkritumu daudzuma un veida. Dome aprēķināja, ka ieviestas soda apmērs katru gadu nesīs ieņēmumus vismaz 10 000 ASV dolāru apmērā.

Piedāvātie naudas sodi varētu vairāk atturēt iedzīvotājus no atkritumu mešanas zemē, un mazāks atkritumu daudzums uzlabotu pilsētu un dabisko vidi, teikts ziņojumā.

Dome paredz, ka šo pārkāpumu soda piemērošana varētu atturēt sabiedrību no piesārņošanas, jo personas, kas atzītas neatbilstošā cigarešu izsmēķu izmešanā, tiks sauktas pie atbildības.

Cilvēkiem, kas nomet cigarešu izsmēķus, skārdenes un līdzņemamos vienreizlietojamos traukus (mazāk par 1 litru),draud 100 ASV dolāru naudas sods.

Lielāku tilpumu (no viena līdz 20 litriem), ieskaitot lielveikala iepirkumu maisu ar atkritumiem, izgāšanā var piemērot 200 ASV dolāru naudas sodu, savukārt automašīnu riepām un atkritumu kastēm (20 līdz 120 litri) var uzlikt naudas sodu 300 ASV dolāru apmērā.

Vairāk nekā 120 litriem atkritumu, tostarp atpūtas krēsliem, automašīnu detaļām, zaļajiem atkritumiem, kā arī bīstamiem atkritumiem, tostarp vienreizlietojamām autiņbiksītēm, dzīvnieku atliekām un zālēm, draud vislielākā soda nauda - 400 ASV dolāri.